ПВКФ «Прикарпатпродпромінвест»

Скоба дротяна


Скоба металева (скріпа) – Скоба дротяна представляє собою кріпильний елемент з металевого дроту певної форми, що забезпечує самофіксацію. Пряжка застосовується для скріплення кінців поліестерової (ПЕТ) і поліпропіленової (ПП) пакувальної стрічки. З’єднання за допомогою пряжки представляє собою самозатягивающуюся замкове з’єднання. Коли полімерна стрічка натягується, вона сама себе затискає в дротяній скобі. Це забезпечує високу міцність з’єднання.

Для виключення ковзання полімерної стрічки застосовується спеціальне покриття. Поверхня дротяних скоб може додатково мати спеціальні виступи у вигляді пухирців округлої або іншої форми. Для закріплення за допомогою дротяних скоб кінці стрічки заправляють у пряжку, потім стрічка натягається. Залежно від конкретних умов натяг може бути виконано або ручним способом, або за допомогою натяжителя. Натягувач представляє собою спеціальний ручний інструмент, призначений для натягування та закріплення кінців стрічки.

Застосування дротяних скоб виправдано у випадках порівняно невеликих об’ємів упаковки, а також, коли може виникнути потреба підтягти вільний кінець стрічки в процесі транспортування або зберігання. Така необхідність виникає, якщо змінюється периметр упаковуваного вантажу, наприклад, при утруски або природної усушці. Також доцільно застосування пряжок при невеликих обсягах упаковки.

Крім механічного з’єднання за допомогою дротяних скоб існують і інші способи скріплення кінців полімерних пакувальних стрічок — за допомогою металевої скоби, із застосуванням зварювання. Однак з’єднання за допомогою пряжки має кращі міцності якостями, ніж за допомогою металевої скоби, і дозволяє підтягувати стрічку в процесі транспортування або зберігання вже упакованого вантажу. У порівнянні з упаковкою стрічками з застосуванням зварювання процес з використанням дротяної скоби більш трудомісткий, але не вимагає дорогого устаткування і може застосовуватися в умовах низьких температур, у той час як при скріпленні кінців стрічки зварюванням на морозі міцність з’єднання виявляється низькою. Для скріплення кінців поліпропіленової стрічки застосовуються також пластмасові пряжки, проте міцність одержуваного з’єднання істотно нижче, ніж при застосуванні дротяних скоб.

Дротові скоби випускаються різних розмірів. Розмір використовуваної пряжки визначається типорозміром полімерної стрічки. Для закріплення теплоізоляції з поліестерових стрічок застосовуються спеціальні оцинковані пряжки.

Застосування дротяних скоб (пряжок) для закріплення кінців пакувальної полімерної стрічки, хоч і не є найбільш технологічним способом і має деякі недоліки, забезпечує високу міцність з’єднання, що не вимагає дорогого устаткування, дозволяє виробляти підтяжку стрічки на вже упакованому вантажі, не висуває особливих вимог до температурних умовами, в яких виконується обв’язка вантажу. Це робить скріплення кінців полімерних стрічок за допомогою пряжок оптимальним вибором для багатьох застосувань.