ПВКФ «Прикарпатпродпромінвест»

Скотч пакувальний


Скотч пакувальний - полімерна універсальна пакувальна клейка стрічка, яка широко використовується як на виробництві, так і в побуті. Пакувальний скотч - найпоширеніший пакувальний матеріал для упаковки гофрокартонних коробок, також пакувальний скотч часто використовують у харчовій промисловості та меблевому виробництві.
Структура пакувального скотча складається з клейового покриття та полімерної стрічки. Товщина стрічки і клейового покриття можуть бути різними, це залежить від типу застосування клейкої стрічки.
Також однією з головних властивостей пакувального скотча є адгезія. Адгезія здійснюється клеєм, який наноситься на плівку з поліпропілену. Якість липкості скотча безпосередньо залежить від якості, нанесеного на стрічку клею. При використанні спеціального клею, пакувальний скотч можна застосовувати навіть при несприятливих зовнішніх умовах.


Скотч пакувальний повинен зберігатися і використовуватися в чистих, сухих, закритих, добре вентильованих приміщеннях, що виключають потрапляння прямих сонячних променів. Скотч не рекомендується тримати біля опалювальних приладів. Оптимальною температурою зберігання вважається 23 + / -2 ° С, вологість має бути не більше 80%. Не слід зберігати пакувальний скотч разом з розчинниками, кислотами та іншими хімічно агресивними товарами. Термін придатності скотчу — до одного року, з моменту його виробництва.

Цей вид скотча застосовується як для ручної, так і машинної упаковки. Ручну упаковку здійснює людина за допомогою розмотувальники (ручного або напівавтоматичного). Машинна упаковка припускає використання спеціального верстата, який автоматизує і значно прискорює процес. Особливо цей вид упаковки актуальне на великих виробництвах.

Клейка стрічка (пакувальний скотч) випускається різної за типорозміру та товщині. Так, в приміщеннях з низькою температурою і підвищеною запиленістю упаковку гофрокоробів найкраще проводити скотчем шириною 48 мм або 50 мм, товщиною 45 мкм — 50 мкм. Для пакування нетривких і особливо важких коробок використовується більш широкий скотч — з шириною 75 мм. Ну, а скотч пакувальний з шириною 50 мм і довжиною від 660 метрів до 990 метрів, ідеально підходить для автоматичних пакувальних ліній. Що стосується товщини скотча пакувального, то найбільш популярними є скотчі на 45, 48 і 50 мікрон — ці показники багато в чому визначають адгезивні (зчіплюють) властивості пакувального матеріалу.

Скотч пакувальний дуже простий у застосуванні. Краще й найнадійніше скотч приклеюється до сухих і чистих коробок. Якщо ж скотч зберігався при низьких температурах, то, перш ніж використовувати, його потрібно витримати не менше доби в кімнатних умовах. У тих же випадках, коли умови не дозволяють забезпечити чисту і суху гофротару, нормальний температурний режим і вологість, потрібно застосовувати скотч з підвищеними властивостями, що клеять. Якщо ж використовується автоматична упаковка продукції, необхідно виключити занадто сильний натяг стрічки, тому як воно може привести до відклеювання скотча або його деформації. Максимально надійно клей схоплюється через дві доби. Виконавши всі перераховані вище умови щодо зберігання і використання скотча, ви забезпечите тим самим своєму товару перевезення в надійно упакованих коробках.